הדרך לדירה > המדריך > קבלת החזקה
q3

קיבלתם את המפתח ומה עכשיו? אריזה, אחסנה, הובלה, ביטוח, שיפוץ, עיצוב והרשימה נמשכת

עסקת המכירה הושלמה ואתם עומדים לקראת הכניסה המרגשת לדירתכם החדשה. אין ספק שמדובר בצעד משמעותי – בין אם מדובר על דירה העומדת לשמש אתכם למגורים ובין אם הנכס נרכש לצרכים אחרים לחלוטין (כמו השקעה או מתנה לילדים). אולם בעוד שה"מסע המשפטי" לרכישת הדירה הינו על סף סיום, מסע אחר עומד להתחיל. היכונו לצעוד בנתיב שבין מסירת המפתח למגורים בפועל.

בפרק זה, "קבלת החזקה", נעסוק בכמה מהנושאים המהותיים ביותר לגבי תהליך המעבר עצמו. בשלב ראשון נסקור את מעמד המסירה שמסכם את ההתנהלות המשפטית של הקונים מול המוכרים, ולאחר מכן ניגע בהיבטים שונים הקשורים למעבר לדירה החדשה. החל משירותי הובלה (הכוללים לעתים גם שירותי אריזה ואחסנה), דרך רכישת ביטוח דירה בהתאם לסיכונים הרבים וכלה בהיבטים כגון שיפוץ דירה יד שנייה, עיצוב, ריהוט וכדומה.

שימו לב, פרק זה במדריך הינו חלק בלתי נפרד מתהליך הרכישה של דירה יד שנייה. למעשה, מדובר בנושאים כבדי משקל וממון שיכולים להשפיע במידה ניכרת על התקציב שלכם – כמו גם על אורח חיי המשפחה ביום שאחרי קבלת המפתח. לדוגמה, מהו התקציב הנכון לגבי שיפוץ דירה יד שנייה, האם וכיצד לרכוש ביטוח דירה, מה חשוב לדעת לגבי בחירה בחברה מתאימה להובלת הציוד לנכס החדש וכדומה.

השלבים של קבלת החזקה