הדרך לדירה > בלוג > מאמרים > יועץ משכנתאות פרטי – מימון חכם לרכישת דירת יד 2
יועץ משכנתאות פרטי

יועץ משכנתאות פרטי – מימון חכם לרכישת דירת יד 2

קטגוריה: מאמרים
מאת: מערכת

אם התחלתם לקדם תהליך של רכישת דירת יד 2 קרוב לוודאי שכבר הבנתם שמדובר בתהליך מורכב המשלב בין מספר נושאים שיש לבדוק ולטפל בהם. אחד מהנושאים המרכזיים המעסיקים את רוב רוכשי הדירות למגורים הוא הנושא המימוני והלוואת המשכנתה לצורך רכישת הדירה. כפי שאנו מסבירים במדריך לרכישת דירת יד 2 שבאתר, אחת מבדיקות הסף שעליכם לבצע כרוכשי דירת יד 2 המעוניינים בהלוואת משכנתה לדיור היא היכולת הכלכלית שלכם ויכולת ההחזר שלכם לבנק. באופן ספציפי, מדובר בשלב של קבלת "אישור עקרוני למשכנתה" מבנק למשכנתאות. ככל ותעברו את שלב האישור העקרוני בהצלחה, הליך נטילת המשכנתה מול הבנק למשכנתאות יקודם לאחר חתימת הסכם הרכישה של הדירה.

רבים מהרוכשים לא מודעים לכך שיש באפשרותם לחסוך סכומי כסף משמעותיים באמצעות היעזרות ביועץ משכנתאות פרטי לליווי הליך קבלת המשכנתה.מאחר ורכישת דירה כרוכה לרוב בעלות גבוהה מאוד ומהווה עבור רובנו את העסקה היקרה ביותר שנבצע בחיינו, האם לא כדאי לחסוך כסף, ואפילו הרבה, היכן שניתן?

יועץ משכנתאות פרטי – מה תפקידו ואיך הוא יכול לחסוך לכם כסף?

התפקיד של יועץ משכנתאות פרטי בהליך רכישת דירת יד 2 הוא משולש: בראש ובראשונה מטרתו היא להשיג עבורכם הרוכשים את התנאים הכי טובים להלוואת המשכנתה מאת הבנק למשכנתאות. בנוסף, יועץ משכנתאות פרטי ירכז עבורכם את כל התהליך הפרוצדוראלי מול הבנקים ויחסוך לכם זמן יקר בלוגיסטיקה הכרוכה בקבלת ההלוואה ובהחלט מדובר בלא מעט לוגיסטיקה. כמו כן, יועץ המשכנתאות יסייע לכם בגיבוש תכנית כלכלית לעסקה.

נתחיל עם המטרה הראשית – תנאים מיטביים וחסכון כספי. רבים מרוכשי הדירות חושבים שאין מקום לניהול מו"מ מול הבנקים מאחר ומדובר בתאגידי ענק המתייחסים באופן אחיד לכל הרוכשים. אולם בפועל, גישה זו מוטעית היות ובין הבנקים קיימת תחרות גדולה בתחום המשכנתאות משום שזהו רכיב מרכזי בהכנסותיהם וביצירת רווחיות עבור הבנקים. לכן, אתם יכולים להרוויח מהתחרות בין הבנקים! יועץ משכנתאות פרטי ומנוסה אשר צבר ותק ניסיון והיכרות עם נציגי הבנקים בבנקים השונים יוכל לנהל עבורכם את המו"מ מול הבנקים באופן ממוקד ויעיל יותר לשם קבלת התנאים המיטביים עבורכם. כמו כן, המשמעות של בחירת מסלולי ההלוואה הנכונים ביותר עבורכם ותנאי הלוואה מיטביים משמעותם חסכון אפשרי של עשרות אלפי שקלים ולעיתים אפילו יותר מכך. יועץ משכנתאות פרטי יוכל להסביר ולהמחיש לכם את המשמעויות הכספיות של מסלולי ההלוואה השונים ובהתאם תנאי הריבית שיחולו עליכם.

מעבר לכך, יועץ משכנתאות פרטי יוכל לנתח מתחילת התהליך את מצבכם הפיננסי ואת יכולת ההחזר שלכם להלוואה ולסייע לכם בבניית תכנית כלכלית כוללת לעסקה. כך, יועץ המשכנתאות יוכל להכין את התיק שלכם מראש ולהחליט לאיזה בנק לפנות וכיצד להיערך לפנייה לבנקים. כדוגמא, ניתן לקחת בני זוג הרוכשים דירה ובמועד הרכישה אחד מבני הזוג אינו עובד לנוכח חופשת לידה. מצב זה דורש בחינה מדוקדקת של המצב הכלכלי של בני הזוג ועשוי אף להשפיע לשלילה על קבלת אישור עקרוני למשכנתה. יועץ משכנתאות פרטי יוכל לסייע במציאת פתרון מתאים, ככל וישנו.

ליועץ משכנתאות פרטי ישנה גם תרומה משמעותית עבור רוכשים בהיבט של הלוגיסטיקה. במהלך הליך קבלת ההלוואה יש להעביר מסמכים בין גורמים שונים ולגרום לחתימתם על ידי הצדדים לעסקה, לעבור לרוב דרך לשכת רישום המקרקעין ולאחר מכן להשיב ולאסוף מסמכים מהבנק. מדובר בלוגיסטיקה הגוזלת זמן רב ודורשת עבודה מול פקידי הבנק והרשויות השונות. אז אם אתם צופים שתהיו עמוסים מאוד בתקופת ביצוע עסקת הרכישה, או אם גם ככה אתם מוצאים שאתם לחוצים מהתהליך יועץ משכנתאות פרטי יוכל לסייע ולהקל עליכם גם בהיבט הלוגיסטי.

לביקור בעמוד יועצי המשכנתאות המנוסים של האתר – לחצו כאן.