הדרך לדירה > בלוג > מאמרים > לקנות דירה
shutterstock_400680352

לקנות דירה

קטגוריה: מאמרים
מאת: מערכת

לקנות דירה

אם אתם עומדים לקנות דירה חשוב מאוד שתדעו – ניהול התהליך של קניית דירה באופן חכם ומיודע יכול לחסוך לכם כסף רב, זמן יקר ועוגמת נפש מיותרת. על אף שכל עסקה של קניית דירה מתאפיינת בנתונים משתנים, כמו – מחיר הדירה, הצדדים לעסקה ומאפייניה המשפטיים והפיזיים של הדירה, ניתן בכל זאת לאפיין מספר שלבים קבועים וחשובים שיש לבצע ואשר המימוש שלהם באמצעות אנשי מקצוע מומחים ומנוסים בתחומם יצמצם באופן משמעותי ביותר תקלות שתצטערו עליהם בהמשך.

לקנות דירה באופן מיודע וחכם – איך עושים את זה

אם אתם עומדים לקנות דירה הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא לבצע היכרות עם תהליך קניית דירה בישראל. אנחנו לא מתכוונים שתחליפו את אנשי המקצוע המעורבים בתהליך הקנייה, כגון עורך הדין, יועץ משכנתאות או שמאי – עליהם נדבר בהמשך, אלא שתבינו מהם השלבים בתהליך, אילו גורמים ממשלתיים מעורבים בו, מהו הזמן הנכון בתהליך לביצוע פעולות שונות ולבצע היכרות עם מושגים שונים הקשורים בתהליך.

ככל שתכירו את השלבים הכרוכים בתהליך של קניית דירה, ככה תוכלו להיערך בהתאם וגם לעבוד בשיתוף פעולה מיטבי עם אנשי המקצוע שילוו אתכם.

באתר "הדרך לדירה" תוכלו למצוא מדריך יחיד במינו בישראל לרכישת דירה. המדריך יסביר לכם על ארבעת השלבים בתהליך של קניית דירה ובתוך כל אחד מהשלבים תקבלו פירוט של הצעדים השונים שיש לבצע. ארבעת השלבים בתהליך של קניית דירה הם – השלב הטרום חוזי, השלב החוזי, השלב שלאחר חתימת החוזה ושלב קבלת החזקה בדירה.

על מנת להמחיש לכם את התרומה שבהיכרות עם התהליך של קניית דירה, ניתן לקחת כדוגמא את נושא האישור העקרוני למשכנתה. רוב הקונים של דירות מגורים בישראל נעזרים בהלוואה מבנק למשכנתאות לצורך קניית הדירה. קונים שמתכננים לקחת משכנתה עשויים לחשוב שהם יכולים לקבל את ההלוואה יחסית מהר ובקלות לאחר חתימת חוזה הרכישה של הדירה. אבל בפועל, המצב הוא שונה – טרם קבלת אישור סופי מהבנק למשכנתאות להלוואה יש לקבל "אישור עקרוני" מהבנק למשכנתאות ומומלץ לוודא, כי אישור זה מצוי בידיכם עוד לפני חתימת החוזה. תהליך האישור העקרוני עשוי לקחת מספר ימים ותהליך קבלת ההלוואה עשוי לקחת אף הוא מספר ימים עד מספר שבועות. זהו מידע חשוב מאוד שניתן למצוא במדריך לרכישת דירה המצוי באתר "הדרך לדירה" ויחד אתו תמצאו מידע נוסף רב ערך שיערוך לכם היכרות ויכין אתכם לתהליך קניית דירה.

לקנות דירה ברמת גן או בפתח תקווה? דירה למגורים או להשקעה? באתר תמצאו מדריך מקצועי ורחב היקף, אשר נכתב על ידי מומחים מובילים בענף

לקנות דירה בליווי אנשי מקצוע מנוסים

מלבד ההיכרות עם התהליך של קניית דירה מומלץ להיעזר בצוות אנשי מקצוע מנוסים במימוש התהליך. בראש ובראשונה, עורך הדין שילווה אתכם ואשר ירכז את רוב הנושאים שיש לטפל בהם לצורך מימוש מוצלח של העסקה. ניתן להמחיש זאת באמצעות השלב הטרום חוזי של תהליך קניית דירה, בו יש לבצע, בין היתר, בדיקה משפטית וקניינית של הדירה.

באמצעות היכרות עם תהליך קניית דירה תוכלו לצפות ולדעת כתוצאה מקריאה על שלב "הבדיקה הקניינית" שיש לבדוק האם הזכויות בדירה רשומות. אך היכן הזכויות רשומות? ואיך ננתח בצורה מדויקת את אופן רישום הזכויות או כיצד נבין את מלוא המשמעות של היעדר רישום של הזכויות בדירה? את ניתוח הנתונים האלו והפקת המסקנות מהם יבצע עורך דין מנוסה בתחום המקרקעין. וזוהי דוגמא אחת בלבד.

תהליך קניית דירה כרוך בממשקים שונים עם רשויות ציבוריות וביניהם – רשות המיסים, הרשויות המקומיות והועדות המקומיות לתכנון ולבניה. כל הרשויות האלו צריכות לתת את הסכמתם להעברת הזכויות בדירה, ולכן תרצו לפעול מולם בצורה הכי יסודית ומקצועית שיש ואת זה תוכלו לעשות רק באמצעות אנשי מקצוע מנוסים. יותר מכך, בחלק מהשלבים בתהליך רק עורך דין הוא הגורם המוסמך לפעול מול רשות המיסים בעסקה.

לסיכום, אם אתם עומדים לקנות דירה אתם צריכים לשאוף לקנות נכון ולקנות חכם וכדי שזה יקרה אתם צריכים לבצע היכרות עם תהליך קניית דירה ולהקיף את עצמכם בצוות אנשי מקצוע מנוסים שיעזרו לכם לממש את על שלבי התהליך.

לקריאת המדריך לקניית דירה שבאתר – לחצו כאן.

לאינדקס אנשי המקצוע שבאתר – לחצו כאן.